Betónové bazény s fóliou Alkorplan

V prípadoch, ak bazén má mať veľmi atypické tvary so schodiskami, rozdielnymi hĺbkami, zaoblenými hranami a rôznymi atrakciami nie je možné použiť typizované bazény, ale treba zvoliť bazénový systém Alkorplan.

Bazénová fólia Alkorplan

So zvyšujúcim sa štandardom bývania sa súčasťou rodinných domov často stáva aj bazén. Fantázia investorov sa neuspokojí s klasickými tvarmi bazénov, preto vznikajú veľmi atypické tvary bazénov so schodiskami, rozdielnymi hĺbkami, zaoblenými hranami a rôznymi bazénovými atrakciami. V týchto prípadoch nie je možné použiť typizované bazény, ale treba zvoliť bazénový systém Alkorplan.

Fólie Alkorplan sú vhodné nielen pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie starých bazénov, kde ich konštrukcia dávno stratila hydroizolačné schopnosti. Tento systém sa okrem súkromných bazénov používa aj na verejné kúpaliská a plavárne.

Fólia vytvára v bazéne okrem hotového povrchu aj farebné prevedenie a zabezpečuje úplnú hydroizoláciu. Prednosťou bazénov zhotovených z fólií je hlavne nezávislosť hydroizolačnej a nosnej konštrukcie, prakticky tu nehrozí žiadne riziko poškodenia hydroizolačnej vrstvy v dôsledku deformácie nosnej konštrukcie.

Bazénové fólie sa veľmi dobre udržiavajú a jednoduchým spôsobom sa dajú odstrániť závady pri mechanickom poškodení.

VLASTNOSTI FÓLIE ALKORPLAN

  • odolnosť proti poveternostným vplyvom
  • odolnosť proti plesniam a riasam
  • odolnosť proti vplyvu UV žiarenia
  • odolnosť proti starnutiu
  • výborná zvariteľnosť
  • použitie do 35°C
  • stálofarebnosť

Bazény Styropool

STYROPOOL je jednoduchý izolačný stavebný systém pre bazény. Bazén z tvárnic Styropool je postavený za jeden deň. Tento typ bazéna má veľa výhod ako napr.: nízka hmotnosť, ľahká manipulácia a krátky čas na zhotovenie a hlavne je bazén zároveň zateplený.Tvárnice Styropool

Ako povrchová úprava sa používa fólia Alkorplan 2000 – 3000.

Izolačný stavebný systém Styropool
Zistite, koľko by stál Váš bazén.